Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL1481349 China Plate 7.25" Dia. X 0.875"H Fiesta Sky - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL1481349 |
| Manufacturer Part # | HL1481349 |
| Size | 7.250" = 7-1/4" |
| Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 0.88" |
| Width | 7.25" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 10.56 lbs |
| UPC | 042648500924 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL1481349, China Plate, 7.25" dia. x 0.875"H, Fiesta Sky, Fiesta, round (Non Stock item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.



