Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL1507349 China Bowl Plate 10.375" Dia. X 1.5"H Fiesta Sky - 1/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL1507349 |
| Manufacturer Part # | HL1507349 |
| Size | 10" |
| Geometric Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Height | 1.5" |
| Width | 10.38" |
| Depth | 10.38" |
| Weight | 32.6 lbs |
| UPC | 042648501013 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL1507349, China Bowl Plate, 10.375" dia. x 1.5"H, Fiesta Sky, Fiesta, round (minimum = case quantity, 6 per case) (Non Stock item) (Packed By: 1 Pack)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

