Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL25363927 Rolled Edge Rim Soup Bowl 12.75 Oz 9.0" X 1.625" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL25363927 |
| Manufacturer Part # | HL25363927 |
| Type | Soup |
| Material | China (unspecified) |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 9" |
| Ounce Capacity (approximate) | 12 Oz |
| Height | 1.63" |
| Weight | 39.68 lbs |
| UPC | 05018461826195 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL25363927, Rolled Edge Rim Soup Bowl, 12.75 oz, 9.0" x 1.625", RE & NR, Slate Line, Homer Laughlin, Round, China, (NON STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)


