Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL38063931 Pasta Bowl 20.0 Oz 11.0" X 1.625" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL38063931 |
| Manufacturer Part # | HL38063931 |
| Type | Pasta |
| Geometric Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Size | 11" |
| Ounce Capacity (approximate) | 20 Oz |
| Height | 1.63" |
| Weight | 28.66 lbs |
| UPC | 05018461826904 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL38063931, Pasta Bowl, 20.0 oz, 11.0" x 1.625", RE & NR, Maroon Line, Homer Laughlin, Round, China, (NON STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)


