Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL461349 China Bowl 19 Oz. 6.875" Dia. X 1.875"H - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL461349 |
| Manufacturer Part # | HL461349 |
| Size | 6" |
| Geometric Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Ounce Capacity (approximate) | 19 Oz |
| Height | 1.88" |
| Width | 6.88" |
| Depth | 6.88" |
| Weight | 15 lbs |
| UPC | 042648500443 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL461349, China Bowl, 19 oz., 6.875" dia. x 1.875"H, Fiesta Sky, Fiesta, round (Non Stock item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

