Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL466349 China Plate 10.5" Dia. X 1.25"H Fiesta Sky - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL466349 |
| Manufacturer Part # | HL466349 |
| Size | 10.500" = 10-1/2" |
| Material | China (unspecified) |
| Shape | Round |
| Height | 1.25" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 27 lbs |
| UPC | 042648500474 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL466349, China Plate, 10.5" dia. x 1.25"H, Fiesta Sky, Fiesta, round (Stock item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.


