Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL52563903 Oval Platter 10.0" X 7.75" Carolyn - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL52563903 |
| Manufacturer Part # | HL52563903 |
| Construction | China (unspecified) |
| Short Side | 7" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Width | 10" |
| Depth | 7.75" |
| Weight | 33.07 lbs |
| UPC | 05018461813515 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL52563903, Oval Platter, 10.0" x 7.75", Carolyn, Camille Blue, Homer Laughlin, Oval, China, (NON STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

