Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite HL52763874 Oval Platter 12.625" X 9.75" Carolyn - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | HL52763874 |
| Manufacturer Part # | HL52763874 |
| Short Side | 9" |
| Long Side / Diameter | 12" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Construction | China (unspecified) |
| Width | 12.63" |
| Depth | 9.75" |
| Weight | 32.41 lbs |
| UPC | 05018461814048 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, HL52763874, Oval Platter, 12.625" x 9.75", Carolyn, Hannah Blue, Homer Laughlin, Oval, China, (NON STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

