Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Steelite P96986 Bowl Set Includes: 3 Bowls With Dome 7.75 Oz - 1/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | P96986 |
| Manufacturer Part # | P96986 |
| Shape | Round |
| Base Material | Glass |
| Number of Tiers | 3 - 4 |
| Height | 9" - 12" |
| Stand Color | Clears |
| Height | 9" |
| Weight | 8.9 lbs |
| UPC | 08693357532373 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, P96986, Bowl Set, includes: 3 bowls with dome, 7.75 oz, 11.75" x 10.5", Soda Lime, Clear, Pasabahce, Patisserie (minimum = case quantity, 6 per case) (STOCK item) (Packed By: 1 Pack)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

