Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 0P-542816
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Sterling Multi-Mixer 0P-542816 Solenoid 240v 3/4
| Fits with Manufacturer | Sterling Multi-Mixer |
|---|---|
| Model Number | 0P-542816 |
| Manufacturer Part # | 0P-542816 |
| Height | 3" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 2.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Sterling Multi-Mixer 0P-542816 Asco 3/4" Hot Water Solenoid Valve W/junction Box, 240v N/c 125 Psi 210 Degree F, Red Hat Ii ( All Red Hat Ii Are Piston Type), Use Repair Kit # 51-1478, Champion Dishwasher, Energy Mizer Dishwasher, Hobart Dishwasher Series Am, Insinger Dishwasher, Stero Dishwasher Sc-1 Thru Sc-9 Sc-20-(1 2) C-25-(1 2 3), Sct Sd2ra Sdra Sdra-pkg Stbuw Stpc Stpcw, Systematic Utensil.

