Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Stero 0P-542821 Rebuild Kit
| Manufacturer | Stero |
|---|---|
| Model Number | 0P-542821 |
| Manufacturer Part # | 0P-542821 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3.8" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Stero 0P-542821 Asco 3/4" Soleniod Valve Repair Kit 4 Bolt Valve., 3/4" For Red Hat Ii Hot Water/steam 9/16" Dia. Stem, For Solenoid # 58-1147 & 58-1146, Coil 24v # 51-1218 120v # 51-1216 240v # 51-1215, Champion Dishwasher, Energy Mizer Dishwasher, Hobart Dishwasher, Insinger Dishwasher, Stero Dishwasher Sc-1 Thru Sc-9 Sct Sd2ra, Sdra Sdra-pkg Stbuw Stpc Stpcw Stw Systematic, Utensil.

