Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 0P-621173
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Stero 0P-621173 P T Relief Valve 3/4"
| Fits with Manufacturer | Stero |
|---|---|
| Model Number | 0P-621173 |
| Manufacturer Part # | 0P-621173 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3" |
| Depth | 11" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Stero 0P-621173 Pressure /temp Relief Valve, [ Water 210 F ] [ Size 3/4" Npt ] [ 150 Psi ], [ Width 2.75" ] [ 5" Probe ], [ Brand Watts ] [ Mfg# 40xl5 150210 ] 205 000 Btu/hr, Ansi Z21.22 Asme Section Iv Rated., Hubbel Booster, Stero Dishwasher Sdra Stw Systematic Utensil

