Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Stero P542819 Steam Solenoid 120v 1 1/4"
| Fits with Manufacturer | Stero |
|---|---|
| Model Number | P542819 |
| Manufacturer Part # | P542819 |
| Height | 5.5" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 6.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Stero P542819 Asco Hot Water/steam Soleniod Valve 120v 1-1/4" Fpt, N/c, Max Temp 320f Steam 210f Hot Water, Steam 5-50 Psi, , Hot Water 5-150 Psi, , Valve Repair Kit # 51-1197, Stero Dishwasher Sc-1 Thru Sc-9 Sct Sd2ra, Sdra Sdra-pkg Stw Systematic.
