- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Stoelting E694255 Spring Compression
| Manufacturer | Stoelting |
|---|---|
| Model Number | E694255 |
| Manufacturer Part # | E694255 |
| Height | 0.5" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 4.3" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Stoelting E694255 Compression Spring, Length 15/16" 24 Mm, Material(s) Stainless Steel, Outside Diameter 3/8" 10 Mm, Weight 0.544 Lb, Models Used In, Stoelting E111 Series E131 Series F111 Series F131 Series, F144 Series F231 Series O111 Series O231 Series, O411 Series O431 Series Sf144 Series Su444 Series, U411 Series U421 Series U431 Series U444 Series, Vf231-2x-gn 2111 Series 217 Series 221 Series 225 Series, 4000 Series

