FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Structural Concepts GMDSV10R REMOTE Fusion® Refrigerated Service Case 123-3/8"W X 43"D X 51-5/8"H
| Manufacturer | Structural Concepts |
|---|---|
| Model Number | GMDSV10R REMOTE |
| Manufacturer Part # | GMDSV10R REMOTE |
| Height | 51.63" |
| Width | 123.37" |
| Depth | 43" |
| Weight | 1600 lbs |
| ETL-Sanitation | Yes |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Structural Concepts, GMDSV10R REMOTE, Fusion® Refrigerated Service Case, 123-3/8"W x 43"D x 51-5/8"H, vertical UV bonded lift-up front glass without lock, 40°F or less integrated average product temperature, (1) solid shelf, LED top and shelf lights with frosted lens, clear glass rear sliding doors, remote DX refrigeration, stainless steel rear exterior, cETLus, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
