Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Taylor Thermometer .
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer 47518-CS
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Taylor Freezer 47518-CS Lubricant 4 Oz F/ 5454 & 490
Item:
#1137766
20+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Taylor Freezer |
|---|---|
| Model Number | 47518-CS |
| Manufacturer Part # | 47518-CS |
| Height | 6.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.28 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Taylor Freezer 47518-CS Lubricant 4 Oz F/ 5454 & 490
$12.36
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Freezer 47518-CS Color Clear, Length 6 1/2", 165 Mm, Width 2 1/2", 64 Mm, Capacity 113 G, 4 Oz, Nsf Certified Y

