Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Taylor Thermometer 9836 Thermometer Digital Adj Head
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | 9836 |
| Manufacturer Part # | 9836 |
| Height | 1.75" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 9.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer 9836 Length 6", 152 Mm, Height 25 Mm, 1" Lcd Readout, Temperature Range -40 To 232 C, -40 To 450 F, Includes One Lr44 Battery, Plastic Protector Sleeve, Fda Approved Y Redcued Probe Tip
