Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Taylor Thermometer .
- Authorized Taylor Thermometer dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Taylor Thermometer 9878EPR
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Taylor Thermometer 9878EPR Thermometer Digital Allergen
| Manufacturer | Taylor Thermometer |
|---|---|
| Model Number | 9878EPR |
| Manufacturer Part # | 9878EPR |
| Height | 1.25" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 10" |
| Weight | 0.13 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Taylor Thermometer 9878EPR Length 5 1/8" Stem, 130 Mm Stem, Width 1 1/2" Head, 38 Mm Head, 1" Lcd Screen, 25 Mm Lcd, Screen, Temperature Range -40 To 260 C, -40 To 500 F, Includes Case And Cr2032 Battery, Type Waterproof And Dishwasher Safe, Nsf Certified Y
