- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Terry H2O Solutions DB1000 Systems IV Water Filtration System With Scale Inhibitor Up To 1000 Lb./day Cuber (1 Year Cartridge Life)
| Manufacturer | Terry (Middleby) |
|---|---|
| Model Number | DB1000 |
| Manufacturer Part # | DB1000 |
| Type | Water Filter Unit |
| Service Flow Rate | 2.1 - 5.0 GPM |
| Height | 24" |
| Width | 10" |
| Weight | 10 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Terry (Middleby), DB1000, Systems IV Water Filtration System, with scale inhibitor up to 1000 lb./day cuber (1 year cartridge life), 3/8" flare fittings, 3.67 gpm