- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Terry H2O Solutions FF-CSC15-3 Systems IV® Water Filtration System (3) Unit System
| Manufacturer | Terry (Middleby) |
|---|---|
| Model Number | FF-CSC15-3 |
| Manufacturer Part # | FF-CSC15-3 |
| Micron Rating | 1 Micron |
| Type | Water Filter Unit |
| Filter Quantity | 3 |
| Service Flow Rate | 5.1 - 6.8 GPM |
| Height | 22" |
| Width | 12" |
| Depth | 6" |
| Weight | 10 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Terry (Middleby), FF-CSC15-3, Systems IV® Water Filtration System, (3) unit system, 6.0 gpm, 1 micron sediment reduction, with Citryne® scale elimination, 3/8” FNPT standard connection, Fast-Fit cartridges, pressure line gauge, full port shut off valve
