- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Thunder Group ALDN2036 Dunnage Rack 20" X 36" X 12" Capacity 1500 Lbs.
| Manufacturer | Thunder Group |
|---|---|
| Model Number | ALDN2036 |
| Manufacturer Part # | ALDN2036 |
| Width (side - side) | 36 - 47"W |
| Depth (front - back) | 20" |
| Material | Aluminum |
| Height | 12" |
| Capacity | 1300 - 2000 Lb. |
| Height | 12" |
| Width | 36" |
| Depth | 20" |
| Weight | 7.54 lbs |
| UPC | 789313078219 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
