FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Thunderbird TBM-30 Potato Peeling Machine Up To 66 Lbs. Of Raw Potatoes In 3 Minutes
| Manufacturer | Thunderbird Food Machinery |
|---|---|
| Model Number | TBM-30 |
| Manufacturer Part # | TBM-30 |
| Peeler Type | Countertop |
| Height | 51.18" |
| Width | 29.53" |
| Depth | 29.53" |
| Weight | 588 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Thunderbird Food Machinery, TBM-30, Potato Peeling Machine, up to 66 lbs. of raw potatoes in 3 minutes, 2 HP, 220v/60/1-ph, 30.0 amps
