Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 43493
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen 43493 Gasket Door 23 3/8" X 29 3/8"
Item:
#1183715
Technical details
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | 43493 |
| Manufacturer Part # | 43493 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 30.75" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen 43493 Door Gasket 23-3/8" X 29-3/8", 5/8" Mag 13/16" Base 5/8" High, Screw-in Mount Gray, Traulsen

