Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen .
- Authorized Traulsen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Traulsen 506-70001-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen 506-70001-00 Support Angle Ext Air Chamber
Item:
#1524777
Technical details
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | 506-70001-00 |
| Manufacturer Part # | 506-70001-00 |
| Height | 1.7" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 27.85" |
| Weight | 1.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Traulsen 506-70001-00 Support Angle Ext Air Chamber
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen 506-70001-00 Support Angle Ext Air Chamber