$80.56
$187.12
Compare Price
You save
$106.56
(57%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen aftermarket .
- Engineered to match existing Traulsen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Traulsen 900-60883-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen 900-60883-00 Fan Motor Assembly Evap 115v
Item:
#1148786
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | 900-60883-00 |
| Manufacturer Part # | 900-60883-00 |
| Height | 3.5" |
| Width | 6" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 1.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Traulsen 900-60883-00 Fan Motor Assembly Evap 115v
$80.56
$187.12
You save
$106.56
(57%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen 900-60883-00 Fan Motor Assembly Evap 115v

