$176.94
$195.22
Compare Price
You save
$18.28
(9%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen .
- Authorized Traulsen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Traulsen SER-28583-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen SER-28583-00 Glide Hinge Assembly New Style
Item:
#1526394
Technical details
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | SER-28583-00 |
| Manufacturer Part # | SER-28583-00 |
| Height | 2.3" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 6.45" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Traulsen SER-28583-00 Glide Hinge Assembly New Style
$176.94
$195.22
You save
$18.28
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen SER-28583-00 Glide Hinge Assembly New Style
