Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen .
- Authorized Traulsen dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Traulsen SER-60473-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen SER-60473-00 Rehinge Kit 1/2 Door
Item:
#1526399
Technical details
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | SER-60473-00 |
| Manufacturer Part # | SER-60473-00 |
| Height | 1.75" |
| Width | 8.45" |
| Depth | 12.7" |
| Weight | 2.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen SER-60473-00 Rehinge Kit 1/2 Door