Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Traulsen SER16473-00 Door Gasket 29 1/4" X 67 1/2"
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | SER16473-00 |
| Manufacturer Part # | SER16473-00 |
| Height | 1.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 2.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen SER16473-00 Door Gasket, [ 67.5" X 29.25" X 67.5" ] [rubber ] [ Type R], 5/8" Mag 1" Base 1/2" High, Grey, [snap-in Mount] U-shape (3 Sided), Traulsen
