$105.76
$169.73
Compare Price
You save
$63.97
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen aftermarket .
- Engineered to match existing Traulsen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Traulsen SFO38785-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen SFO38785-00 Door Gasket
Item:
#1183931
Technical details
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | SFO38785-00 |
| Manufacturer Part # | SFO38785-00 |
| Height | 2.25" |
| Width | 14.25" |
| Depth | 22" |
| Weight | 2.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Traulsen SFO38785-00 Door Gasket
$105.76
$169.73
You save
$63.97
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen SFO38785-00 20-5/8" X 29-5/8", Gray M 5/8" B 1" H 1/2" Dart Mount, Traulsen
