$86.03
$168.73
Compare Price
You save
$82.70
(49%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Traulsen aftermarket .
- Engineered to match existing Traulsen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Traulsen TR329-60022-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen TR329-60022-00 Defrost Heater 115v/500w
Item:
#1151398
5+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | TR329-60022-00 |
| Manufacturer Part # | TR329-60022-00 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 22" |
| Weight | 2.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Traulsen TR329-60022-00 Defrost Heater 115v/500w
$86.03
$168.73
You save
$82.70
(49%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen TR329-60022-00 Defrost Heater 115v/500w

