Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other TRSER-60557-00
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Traulsen TRSER-60557-00 Fan Motor Kit
Item:
#1183441
Technical details
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | TRSER-60557-00 |
| Manufacturer Part # | TRSER-60557-00 |
| Height | 6.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 1.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen TRSER-60557-00 Fan Motor Fan Blade And Bracket. 115v 60hz 1/90hp, Shaft 3/16" X 1-1/4", 2800 Rpm Cw Rotation From Shaft End, Traulsen Vps90s