Free Shipping
Free Shipping
$2,809.47
$3,099.73
Compare Price
You save
$290.26
(9%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 340115
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Tri-Star 340115 Convection Oven Motor 120v
Item:
#1148321
Technical details
| Manufacturer | Tri-Star |
|---|---|
| Model Number | 340115 |
| Manufacturer Part # | 340115 |
| Height | 7.62" |
| Width | 9.9" |
| Depth | 15.9" |
| Weight | 25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Tri-Star 340115 Convection Oven Motor 120v
$2,809.47
$3,099.73
You save
$290.26
(9%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Tri-Star 340115 1/2hp Shaft 2" X 1/2" W/ 2 Flats 115v 50/60hz, 1725/1140rpm

