Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for TRUE aftermarket .
- Engineered to match existing TRUE units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket TRUE 801805
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
TRUE 801805 Heater Evaporator Drain Tube Aftermarket Replacement
| Fits with Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | 801805 |
| Manufacturer Part # | 801805 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.2" |
| Depth | 41" |
| Weight | 0.08 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Aftermarket TRUE 801805 Evaporator Drain Tube Heater 115v 10w 41" Length., True, Refrigerator Gdm-(12f 23f 26f 49f), T-(12f 12fg 23f 23f-2 23fg 24-gc 35f 36-gc 49dt 49f, 49f-4 49fg 50-gc 72f) Ts-(23f 49f) Ts-(23f 49f), Tuc-(27f 27fg 48f 60f) Twt-(27f 48f 60f).

