Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart 830221
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
TRUE 830221 Caster Stem 5" 1/2 13x1"w/brk
| Fits with Manufacturer | TRUE |
|---|---|
| Model Number | 830221 |
| Manufacturer Part # | 830221 |
| Height | 7" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.82 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
TRUE 830221 Color Black, Material Polyolefin, Caster Brake Y, Wheel Diameter 5", Thread 1/2-13 Stem, Caster Type Stem, Swivel

