Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Turbo Air M726500200 Caster Stem5"od 3/8 13 W /brk
| Manufacturer | Turbo Air |
|---|---|
| Model Number | M726500200 |
| Manufacturer Part # | M726500200 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Weight | 1 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbo Air M726500200 Swivel Stem Caster With Brake 5" Wheel Castr Brk Y Castr, Type Stem Castr Type Swivel Color Blackwheel And Hub, Length 1"stem Load Heght 6" Load Heght 152mm, Material Polyolefinwheel And Hub Thd 3/8-13mounting, Stud Weight 1.765lb Wheel Diam 5" Wheel Diam 127mm, Wheel Wdth 1 1/2" Wheel Wdth 38mm
