Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 18173
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ultrafryer 18173 Element Heating 240v 6000w
Item:
#1177760
Technical details
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 18173 |
| Manufacturer Part # | 18173 |
| Height | 1" |
| Width | 7" |
| Depth | 21" |
| Weight | 5.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 18173 Voltage 240 V Ac, Electrical Wattage 6000

