Free Shipping
Free Shipping
$1,269.27
$1,556.00
Compare Price
You save
$286.73
(18%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Ultrafryer .
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 18A013
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ultrafryer 18A013 Element Heat 208v 10kw 18 & 20in
Item:
#1288336
Technical details
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 18A013 |
| Manufacturer Part # | 18A013 |
| Height | 1.65" |
| Width | 8.15" |
| Depth | 19.1" |
| Weight | 6.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Ultrafryer 18A013 Element Heat 208v 10kw 18 & 20in
$1,269.27
$1,556.00
You save
$286.73
(18%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 18A013 Element Heat 208v 10kw 18 & 20in
