Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket .
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer ULTR12A807
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer ULTR12A807 Screen Assy Filter 15"x15"
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR12A807 |
| Manufacturer Part # | ULTR12A807 |
| Height | 2" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 5.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR12A807 Color Silver, Material Stainless Steel, Length 15", 381 Mm, 2 3/16" Handle, 56 Mm Handle, 9, 1/4" Standpipe, 235 Mm Standpipe, Width 15", 381 Mm, Thread 40241, Nsf Certified Y

