Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Ultrafryer .
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer ULTR18A081
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Ultrafryer ULTR18A081 Switch Toggle Dpst On/off
Item:
#1129417
Technical details
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | ULTR18A081 |
| Manufacturer Part # | ULTR18A081 |
| Height | 2" |
| Width | 1" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
Ultrafryer ULTR18A081 Switch Toggle Dpst On/off
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer ULTR18A081 Voltage 250 V Ac Rating, Amp 10 120,15 250 Volt, Terminals 1/4" Tab Terminals, Horse Power 41337, Includes Faceplate And Nuts
