Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Univex .
- Authorized Univex dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Univex UNI1061083
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Univex UNI1061083 Batter Beater 60 Qt
Item:
#1914406
Technical details
| Manufacturer | Univex |
|---|---|
| Model Number | UNI1061083 |
| Manufacturer Part # | UNI1061083 |
| Height | 3" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 19.5" |
| Weight | 10 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
| NSF | Yes |
Univex UNI1061083 Batter Beater 60 Qt
$509.83
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Univex UNI1061083 Note For 60 Qt. Mixer, Nsf Certified Y
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.