Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Berkel aftermarket .
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 812GK
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Uniworld 812GK Knife Grinder #10/12
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | 812GK |
| Manufacturer Part # | 812GK |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Germany |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld 812GK #10/12 Grinder Knife Hole .1/2" (12.7mm), Replacement Parts For #10 & #12, Grinder Plate 1/8" # 26-4053, Grinder Plate 3/16" # 26-4054, Grinder Plate 1/4" # 26-4055, Grinder Plate 3/8" # 26-4056, Grinder Plate 1/2" # 26-4057, Grinder Knife # 26-3752, Stuffing Tubes Hub Size 12, 1/2" # 26-3675, 3/4" # 26-3676

