Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart UM30WW
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Uniworld UM30WW Whip Wire (30 Qt)
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UM30WW |
| Manufacturer Part # | UM30WW |
| Height | 16.93" |
| Width | 9.06" |
| Depth | 9.06" |
| Weight | 3.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UM30WW Wire Whip 30 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 30 Qt (28l), Weight 4.28 Lb, Models Used In, Hobart Corp D300 Series D300dt D330 Series D340 Series

