Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart UM80WW
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Uniworld UM80WW Whip Wire (80 Qt)
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UM80WW |
| Manufacturer Part # | UM80WW |
| Height | 19.49" |
| Width | 12.01" |
| Depth | 12.01" |
| Weight | 6.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UM80WW Wire Whip 80 Qt, Material(s) Stainless Steel, Type 80 Qt (76l), Weight 8.66 Lb, Models Used In, Hobart Corp L800 Series M802 Series

