Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other UVS-9
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Uniworld UVS-9 Attachment Grater/shredder
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UVS-9 |
| Manufacturer Part # | UVS-9 |
| Height | 12" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 18.5" |
| Weight | 16.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UVS-9 #12 Housing Attachment Includes, #12 Housing # 26-3662, #12 Door # 26-329, #12 Pusher # 26-3665, Available Replacement Accessories, #12 Disc Holder Frame # 26-4067, #12 Slicer "s" Knife # 26-4066, #12 Grater Plate # 26-4068, #12 Shredder Plate 3/32" # 26-4069, #12 Shredder Plate 3/16" # 26-4070, #12 Shredder Plate 1/4" # 26-4071, #12 Shredder Plate 5/16" # 26-4073, #12 Shredder Plate 1/2" # 26-4072
