FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other UVS922S
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Uniworld UVS922S Attachment Hub Slicer #22
| Fits with Manufacturer | Uniworld |
|---|---|
| Model Number | UVS922S |
| Manufacturer Part # | UVS922S |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 21.62 lbs |
| Weight | 21.62 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Uniworld UVS922S #22 Hub Slicer Greater Shredder Attachment. 3/4" Drive., Includes Housing Door W/latch Pusher And "s" Knife., Replacement Parts, #22 Disc Holder # 26-3670, #22 "s" Knife # 26-3649, Greater And Shredder Discs Are Special Order., #22 Greater Disc # Uvs-9000, #22 Shredder Disc 3/32" # Uvs-9332, #22 Shredder Disc 3/16" # Uvs-9316, #22 Shredder Disc 1/4" # Uvs-9140, #22 Shredder Disc 5/16" # Uvs-9516, #22 Shredder Disc 1/2" # Uvs-9120
