Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other KTR1150B
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Unox KTR1150B Pt1000 L1200 Temperature Probe Kit
Item:
#1530988
Technical details
| Manufacturer | Unox |
|---|---|
| Model Number | KTR1150B |
| Manufacturer Part # | KTR1150B |
| Height | 1.05" |
| Width | 4.05" |
| Depth | 4.65" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Unox KTR1150B Pt1000 L1200 Temperature Probe Kit
