Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie aftermarket .
- Engineered to match existing Vollrath/Idea-Medalie units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vollrath/Idea-Medalie 17074-1011
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 17074-1011 Thermostat 55 1/4 X 4 15
| Fits with Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 17074-1011 |
| Manufacturer Part # | 17074-1011 |
| Height | 2" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Gambia |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 17074-1011 Thermostat [ Type- 55 ] [ Temp 60-250 F], [ Bulb 1/4" X 4" ] [ Cap 15" ], D-stem .187" Flat Up., [ Dial To Use #22-1333 0-10-1 ], For Mounting Screws Use 262341, Vollrath/idea Medalie 1001 3001d 3002d 1776 1777, Hs1220 71001
