Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 379022
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 379022 Thumbscrew (1/4" 20)
| Fits with Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 379022 |
| Manufacturer Part # | 379022 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 379022 Thumbscrew, Length 7/8in 22 Mm, Note Used On Instacut 3.5 Before 2008, Use 1/4in-20 X 1in Screw Fmp# 215-1373 And, 1/4in-20 X 3/4in Screw After 2008, Thread 1/4in-20, Weight 0.015 Lb, Models Used In, Vollrath Instacut 3.5 (before 2008), Instacut 3.5w (before 2008) Instacut 5.0 15000, Vollrath/redco/lincoln Instacut 3.5, Instacut 3.5 (before 08/2008) Instacut 3.5w Instacut 5.0, 15000 15000 15001 15002 15005 15006 15016 15017 15018, 1854n 1854n 1855n 1856n 1857n 1858n 1859 1859n

