Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie .
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie 44287-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 44287-1 Element 120v 800w Vol Suggest Gasket 42846
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 44287-1 |
| Manufacturer Part # | 44287-1 |
| Height | 1" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 1.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 44287-1 [ 120v 800w Ph ] [ 6.5 X 5.25 ], [terminals 1 Screw 10-32 Not Included And 1 Wire Lead, For Screw Only Order # 26-2345 10-32 X 1/4" Ss, Gasket Not Included # 32-1340, Vollrath/idea Medalie Hs-11
