Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vollrath/Idea-Medalie 4970320 3oz Black Ladle Short Handle
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 4970320 |
| Manufacturer Part # | 4970320 |
| Height | 3" |
| Width | 3" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 4970320 Color Black Handle, Material Stainless Steel, Plastic Handle, Length 6", 152 Mm, Capacity 3 Fl Oz, 89 Ml, Temperature Range 82 C Heat Resistant, 180 F Heat, Resistant, Type One-piece Construction, Nsf Certified Y
